UJK na targach edukacyjnych

„Fach w ręku - to się opłaca” - pod taką nazwą przebiegły targi edukacyjno-zawodowe, które odbyły się 9 października 2024 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W wydarzeniu, zorganizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy, wzięli również udział pracownicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Uczestnikami targów byli uczniowie szkół podstawowych, którzy mogli zapoznać się z ofertą liceów, techników oraz uczelni wyższych z regionu świętokrzyskiego. Stoisko Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach było oblegane przez nastolatków, którzy - pomimo młodego wieku - zadawali niezwykle dojrzałe pytania dot. studiów. Informacji o kierunkach studiów oraz programach nauczania udzielali Anita Katarzyńska z Sekcji Rekrutacji oraz Michał Brzoza z Centrum Mediów i Promocji.

Istotną częścią wydarzenia była konferencja poświęcona idei uczenia się przez całe życie, w której wzięły udział Prorektor ds. Kształcenia dr hab. prof. UJK Mariola Wojciechowska oraz dr hab. prof. UJK Ilona Żeber-Dzikowska z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UJK.

W targach wzięło udział ponad 2500 uczniów z kieleckich szkół podstawowych. Jesteśmy pewni, że z wieloma ósmoklasistami już za kilka lat spotkamy się w murach UJK.

Ostatnia aktualizacja: Michał Brzoza, 2024-10-11 08:47

Nasz profil na Facebook