W elitarnym gronie

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w prestiżowym, światowym rankingu szkół wyższych Times Higher Education World University Rankings. Nasza uczelnia znalazła się w elitarnym gronie 40 sklasyfikowanych polskich uczelni.

Na wynik UJK miały wpływ wysokie notowania w zestawieniu  „Clinical and Health”, gdzie znaleźliśmy się wśród 12 najlepszych uczelni medycznych w Polsce oraz w kategorii „Physical science”, gdzie znajdujemy się w pierwszej krajowej dziesiątce.

Ranking Times Higher Education powstaje w oparciu o rygorystyczne założenia metodologiczne. Ocena jakości uczelni w rankingu opiera się na pięciu wskaźnikach: nauczania (Teaching), środowisku badań (Research Environment), jakości badań (Research Quality), umiędzynarodowienia (International Outlook) oraz wpływu na przemysł (Industry). Dane pozyskiwane są z uczelni, bazy Scopus oraz dystrybuowanych wśród naukowców ankiet reputacji akademickiej.

Kolejny raz na szczycie rankingu uplasował się University of Oxford. Na drugim miejscu sklasyfikowano Massachusetts Institute of Technology, na trzecim znalazł się Harvard University. Spośród polskich uczelni najwyższe miejsce uzyskał Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (przedział 501-600). Za nim znalazły się Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski (przedział 601-800).

Wyniki rankingu zostaną ogłoszone podczas listopadowej gali w Serocku.

Listy rankingowe oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/latest/world-ranking.

Nasz profil na Facebook
Tweeter